Projektový den

autor: | 13. října 2020

„Králové lesa“ P1080841
Ve středu 5. října 2020 zahájili Koťátka společně se Zajíčky svůj den ve školce slavnostním nástupem za poslechu troubení a vítání na mysliveckém shromáždění. Ve skupinkách děti plnily různé úkoly. Na děti čekala zkouška znalostí o lesních zvířatech, stromech, listech, plodech. Dále děti čekala zkouška logického myšlení a děti musely dát hlavy dohromady, složit obrázek, pojmenovat houbu. U „přemýšlecího“ stolečku děti zvolily svého krále a ten vybral přírodniny, ze kterých děti tvořily královskou korunu, z listů krásné obrázky, z otisků své dlaně podzimní strom s barevnými listy. Děti se s nadšením vrhly do poznávání a tiskání stop, které vedly k jednotlivým zvířátkům. V rámci projektu Příroda v nás – Od semínka ke stromečku podpořeného z Dotačního fondu LK vznikl společnými silami vytvořený „Lesní ekosystém“ v akváriu. Děti se rozloučily „Pasovacím listem pro krále lesa.“

Jana Čermáková a Veronika Rákosníková,
Veronika Maršíková a Helena Macháčková