Žijeme zdravě

autor: | 25. září 2020

Zdravý životní styl s Ferdou MravencemIMG-20200922-WA0016
Zdravý životní styl (healthy lifestyle) je v dnešní době hodně diskutované téma. Co dříve bylo považované za zdravé, se dnes odsuzuje a naopak. Je dobré jíst mouku a pít mléko? Naše babičky by řekly rozhodné ANO, ale co všechny ty vědecké výzkumy? Kdo má pravdu? Tento týden jsme se s dětmi nepouštěly do velkých úvah a raději jsme se zaměřily na to obecně známé a dobré. Týden byl nabytý zajímavými informacemi, tvorbou a každé dopoledne jsme strávili na jiném zajímavém místě venku, abychom si ještě užili krásného počasí. Všechny tyto aktivity byly samozřejmě protkány angličtinou.
Týden jsme začali rozdělením zdravého a nezdravého jídla. Naučili jsme se anglickou básničku APPLE (Jablíčko). Ochutnávali jsme ovoce a zeleninu a tím zároveň potrénovali našich 5 smyslů. Také jsme se dozvěděli, jak funguje naše tělo (our body) – svaly, kosti a orgány. K tomu nám posloužila opičí dráha jako třídní posilovna. S Ferdou Mravencem jsme si zacvičili jógu. Konec týdne jsme uzavřeli relaxací, protože právě pohoda v kombinaci se zdravou výživou a pohybem dělá naše tělíčka zdravá (healthy) a šťastná (happy). 

Iva, Petra a Lenka