Včelí olympiáda

autor: | 24. ledna 2022

Olympiáda včelky Máji aneb Zimní sporty trochu jinak.Olympiada_2022_40
Minulý týden byli někteří kamarádi z naší školky na lyžařském výcviku na libereckém Ještědu, kde si vyzkoušeli lyžování, jeden z tradičních zimních sportů. Ani my jsme ve školce nezaháleli a některé zimní sporty si vyzkoušeli. Trochu netradiční bylo bruslení na koberci, ale takový slalom mezi překážkami na bobech, tak ten nás opravdu moc bavil. Týden utekl jako voda a my se dozvěděli například o blížících se olympijských hrách a symbolech, které k nim patří. Z PET víček jsme si vytvořili vlastní olympijské kruhy, seznámili se s písničkou o dvou neposedných mrazících a moc nás bavilo ji zpívat. Z vody, barev a soli jsme vykouzlili krásný obrázek, kam jsme poté nalepili vlastnoručně vybarveného lyžaře. A nakonec jsme se přece jenom dočkali sněhu, který jsme si náležitě užili. Koulováním, bobováním, stavěním sněhuláka a vytvořením vlastního andělíčka ve sněhu jsme celé zimní sportování zakončili. Uvidíme co zažijeme tento týden, ve kterém děti od Včeliček společně projdou „Celým rokem“.

Petra, Monika, Lenka a Hela