Plavání Motýlků a Koťátek

autor: | 1. října 2021

Hurá už zase plaveme, šploucháme, cákáme!Plavani_MK_88
Ve čtvrtek 23. září 2021 jsme zahájili náš plavecký kurz „Od šplouchání k plavání“ s partou starších dětí ze třídy Motýlků a Koťátek. V bazénu v hotelu Bezděz ve Starých Splavech nás přivítal vodník, který na nás bude dávat pozor při každém plavání. Všechny děti byly hned při první lekci nad očekávání šikovné, zvládly plaveckou rozcvičku, dechová cvičení a první „plavecké krůčky“ spojené se spoustou básniček, písniček a her. Zkrátka jsme si užili vodní radovánky plné smíchu a legrace a pohodové atmosféry. Aby toho nebylo málo, udělali jsme pro rozvoj naší fyzické kondice a zdravíčka maximum a po plavání se vypravili do Doks zpátky pěšky. Pohráli si na krásné pláži u jezera ve Starých Splavech, vyšplhali na Jarmilinu skálu a poslechli si její pověst a krásnou stezkou za slunečného počasí jsme došli až do naší školky. Všem dětem za první plavání a cestu zpátky patří obrovská pochvala, obdiv a uznání. Udělaly velkou radost nejen svým rodičům, ale i paním učitelkám, které jsou na ně  náležitě pyšné.

Martina Foglová