Peklíčko u Včeliček

autor: | 3. prosince 2021

Mikulášská nadílka a dopoledne plné her a soutěží.Certeni_Vcelky_63
V pátek 3. prosince 2021 se ve třídě sešli včelí andílci a čertíci plni očekávání, co přinese dnešní den. Nejvíce nás zajímalo, jestli přijde Mikuláš s andílkem a čertem. A opravdu přišli a přinesli s sebou plný koš sladkostí a ovoce, které jsme si museli zasloužit. V knize hříchů objevil čert i nějaké hříšníky, které si chtěl odnést do pekla. A je pravda, že už v pytli měl jednoho Pepíčka, který prý zlobil celý rok. Naši včelí hříšníci ale slíbili, že už budou hodní a budou paní učitelky poslouchat. Zazpívali jsme tedy čertíkovi, andílkovi i Mikuláši písničku Čert a Káča a řekli jim básničku O čertovi, abychom si sladkosti a ovoce mohli odnést. Čert uznal, že Včeličky jsou hodné dětičky, obdaroval nás a dál pokračoval s andílkem a Mikulášem za dalšími dětičkami, které už na ně dychtivě čekaly. Včeličky si dnešní čertovský den moc užily, všichni jsme si zahráli spoustu her a soutěží, vyrobili si zápichy, zamlsali jsme si dobrůtek, které nám přinesly maminky Nelinky, Aničky a Bětušky a před obědem dostala každá Včelička medaili za statečnost.

Petra, Monika