Máme rádi čisté město

autor: | 29. listopadu 2021

Děti z družiny uklízejí Doksy.Uklid_listopad_2
Děti z naší družiny chodí skoro každý den do blízkého okolí naší školky. Chodí na dětská hřiště nebo do přírody. Tráví volný čas hlavně venku na čerstvém vzduchu a to většinou za každého počasí. Poslední dobou si děti začaly stěžovat, že se jim nelíbí, když na hřišti či v přírodě nacházejí různé odpadky, které do přírody nepatří. Vychovatelé se tedy rozhodli, že s tím něco s dětmi začnou dělat. Minulý týden šly děti poprvé sbírat odpadky. Jako první se vydaly do zámeckého parku, protože minulý školní rok tam měly svoji družinu. Uklízení děti vzaly opravdu vážně a moc je to bavilo. Byly rozděleny do skupinek a společně plnily pytel s odpadky. Podařilo se jim naplnit tři pytle odpadků. Děti by sbíraly ještě víc, ale bohužel je nakonec vyhnal déšť. Tento úspěšný den děti zakončily tanečkem Popeláři. Těšíme se, že budeme v tomto duchu pokračovat a určitě to bude v blízké době!

Andrea a Hela