Kouzelná ptačí noc v družině

autor: | 4. dubna 2022

Noc s Andersenem 
V pátek dne 1. dubna 2022 se v naší družině uskutečnila Noc s Andersenem. Protože tento den je také Mezinárodním dnem ptactva, naši vychovatelé zvolili jako téma letošní noci – Ptáky. Všechny děti, které se zúčastnily, měly krásné kostýmy ptáků! Nejdříve se děti sešly s vychovateli před družinou, odložily si své věci a následoval venkovní program. Děti šly procházkou přes město k Čepelskému rybníku, kde nakrmily kachny, kačery a labutě. Moc děkujeme tatínkovi  Aničky Flíčkové za krmení pro ptactvo, které nám donesl. I přes nepříznivé počasí si děti krmení velice užily. Poté se vydaly zpátky do družiny, kde si daly svačinku a občerstvily se. Chtěli bychom mooooc poděkovat všem rodičům za občerstvení, které pro družinu připravili. Po jídle se děti vrhly v týmech plnit úkoly. Absolvovaly bojovou hru za pokladem! Tato hra se odehrávala po celé školce. Děti navštívily všechny oddělení školky, kde na ně vždycky čekal nějaký úkol. Jako první našli poklad tým  Toníka B., Davida, Pepy a Emmči. Gratulujeme! Po krátkém odpočinku se děti pod vedením vychovatelů naučily tanec Kuřátek. Když už byly děti roztancované začala následně i diskotéka, která byla tentokrát i s Discokoulí, o to víc to děti bavilo, protože to byla skvělá atmosféra. Děti si celý večer užívaly na 100%, takže byly také velmi unavené, takže po diskotéce se šly převléknout do pyžama a umýt si zoubky a zalehnout do postýlek a to ještě nevěděly, že je čeká jedno překvapení. Když už ležely, navštívil je pan H. Ch. Andersen a jeho hospodyně s pejskem Buddym. Pan Andersen si s dětmi popovídal o svém životě, odpověděl jim na otázky a nakonec jim přečetl Ptačí pohádku na dobrou noc! Aby se dětem hezky usínalo, tak se jim na úplné usnutí pustila pohádka Kosí bratři. Všechny děti brzy usnuly a nechaly si zdát krásné sny o ptácích různého druhu. Celý večer i s přespáním se povedl. Děti byly spokojené a těší se na další akce!

Andrea, Petr a Hela