Halloween u Berušek

autor: | 23. října 2020

Dýňohrátky a Beruščí strašidelný bálIMG-20201023-WA0018

Téma tohoto týdne  (19. 10. – 23. 10. 2020) bylo „Ferda v Mraveništi“, ale více než Ferdovi, jsme se tentokrát věnovali Halloweenským přípravám a hrátkám. S Ferdou jsme se zaměřili hlavně na počítání. Hravou formou jsme také procvičili barvy a naší jemnou i hrubou motoriku. Mraveniště je velké a mravenců je tam nespočet, proto se k sobě musíme hezky chovat, stejně jako děti v naší třídě. Ve středu 21. října 2020 jsme dlabali dýni a přidali ji k výzdobě u vchodu do školky. Celotýdenní přípravy vyvrcholily velkou oslavou v pátek 23. října 2020. Děti přišly v krásných maskách, které jim jejich rodiče s láskou připravili. Tančením a hrou na strašidelné sochy jsme se rozehřáli a pak jsme se pustili do soutěžení. Na chůdách jsem přenášely kouzelný lektvar, hráli židličkovanou, shazovali jsme duchovské kuželky a krmili jsme velkého ducha, aby nás nesnědl. Celou oslavu jsme zakončili halloweenským hodováním, ke kterému přispěli rodiče Aničky, Járy, Nelinky a Nikolky, kterým moc děkujeme. Všem rodičům moc děkujeme za přípravu krásných kostýmů. Přesto, že Halloween není typickým českým svátkem, byli jsme rádi, že jsme v této době mohli alespoň na chvíli zapomenou na roušky a všechna omezení a jen si tak bezstarostně pohrát.

Iva a Petra