Berušky na sněhu

autor: | 15. ledna 2021

Paní Zima čaruje…IMG-20210112-WA0010
… první vločka, druhá, třetí, jak vypadá zima děti.
Konečně se paní Zima umoudřila a pokryla naše domy, silnice, chodníky a zahrady sněhem. Téma, o kterém si beruščí kamarádi tento týden nejen povídali, ale zpívali, malovali, stříhali, a hlavně čarovali bylo „Mraveniště pod bílou peřinou.“ Pokusem s teplou vodou a solí jsme týden začali a pak každý den pozorovali, co se bude v našich mističkách dít. Velmi nás překvapilo, co se s vodou během týdne stalo. Jako všechny děti v naší školce, tak i my jsme vyrazili ven za všemi radovánkami, které k zimě patří. Velmi se nám líbilo v parku našeho zámku, kde jsme se nejen koulovali, ale i bobovali a každý z nás si udělal vlastního andělíčka. Můžeme si jenom přát, aby paní Zima kralovala co nejdéle.
Jen naše paní kuchařky si malinko posteskly, protože jim sněhové nadělení brání v jízdě na kole do školy, kde pro nás vaří samé pochoutky. Ale sněhové radovánky nám přejí :-))

Petra a Lenka