Žijeme zdravě

autor: | 21. prosince 2018

Zdravá 5P1280997
U Berušek a Motýlků, Zajíčků a Koťátek jsme se v letošním školním roce rozhodli žít zase o trošku zdravěji. A abychom věděli jak na to, rozhodli jsme se přizvat na pomoc odborníky ze Zdravé pětky, kterou provozuje Nadační fond Albert. Každou ze tříd navštívila paní Berta, proměněná v paní kuchařku, která dětem představila veselou a usměvavou holčičku Evičku, jež ráda sportuje a ze všeho nejradši baští ovoce, zeleninu, jogurty, sýry a ryby. A také zamračeného kluka Péťu – velkého lenocha, který se nerad hýbe. Nejraději by jedl jenom dorty, bonbóny, hranolky, chipsy a někdy dokonce tajně pije i colu. Evička má Péťu ráda, a proto jí moc trápí, že má často bolavé bříško, je celý šedozelený, má polámané nehty a vlasy a hodně chybí ve školce, protože je nemocný. Má kosti děravé jako sýr ementál, který nemá vůbec rád, a tak není divu, že si nedávno zlomil nohu. Děti v naší školce se rozhodly, že pomůžou Evičce Péťu naučit, co by měl jíst, jak rozhýbat tělo a jak si venku hrát, aby se z něj stal zdravý kluk. Oblečené do zelených vestiček se zdravými potravinami a nápoji a do červených s těmi nezdravými, poskládaly děti pro Péťu zdravý oběd a svačinku. Potom se rozdělily na zdravé a nezdravé potraviny, zatancovaly a zacvičily si za doprovodu veselých písniček. A nakonec si z ovoce a zeleniny samy na talířky poskládaly krásně barevné obrázky. Autíčka, kytičky, motýlky, domečky a další umělecká díla si pak s chutí snědly. Nakonec se jim podařilo Péťu uzdravit a zároveň se zábavnou formou naučily, co jejich zdraví prospívá a co mu škodí. Pamatujme na to i teď o vánocích.

Anna Ernešová