Spotkanie w Szklarskiej Porębe

autor: | 21. listopadu 2016

Setkání v PolskuP1200403

O víkendu 18. 11. – 20. 11. 2016 jsme se opět potkaly s našimi kolegyněmi z polských mateřských škol v polské Sklářské Porebě. Cílem letošního semináře bylo zvýšení odborné kvalifikace učitelek MŠ v oblasti využívání aktivních metod ekologické výchovy a ochrany přírody v rámci předškolního vzdělávání. Prožily jsme 3 báječné dny za hranicemi našich všedních školkových dní. V pátek nás čekalo vřelé přivítání v moc pěkném hotelu, báječná večeře s následným rautem a hlavně setkání s polskými kolegyněmi. V sobotu jsme po snídani vyrazily na výlet, ale protože pršelo a počasí se neumoudřilo, procházka netrvala tak dlouho, jak bychom si přály. Nezbývalo než využít hotelového bazénu a sauny. V odpoledních hodinách jsme se ekologicky školily a pak nás čekala opět chutná večeře a společné posezení, což je na těchto setkáních vždy velmi přínosné. V neděli po snídani nás čekal druhý blok ekologického semináře a po chutném obědě jsme se vydaly do svých domovů. Polská děvčata do Boleslawce a česká děvčata do Jablonného v Podj. a do Doks. Skvěle a hlavně užitečně strávený víkend.

I. Moudrá