Jablečná dobrota

autor: | 3. října 2018

Beruščí svačinkaP1280178

V rámci svého doplňkového projektu „Jak chutná svět“ se děti ze třídy Berušek ve spolupráci s paní kuchařkou podílí na přípravě některých svačinek. Učí se rozpoznávat zdravé a nezdravé potraviny. Dozvídají se o přínosu či škodlivosti toho co jíme pro lidské tělo a zdraví. Při přípravě svačinky využívají všechny své smysly (zrakové vnímání, hmatové čití, vnímání chuti a vůně). Důležitý je také prožitek z vlastního přínosu a společné činnosti. To potom svačinka chutná úplně jinak! Do přípravy „Beruščího štrúdlu“ se s vervou zapojily dokonce i naše nejmenší děti, kterým ještě nejsou ani 3 roky, a i když část jablíček a hrozinek skončila rovnou v jejich bříškách, společné dílo se podařilo a na voňavé odpolední svačince si všechny děti pochutnaly.

Martina a Anička