Zpěvánek

autor: | 6. března 2017

Hrajeme si s písničkouP1000319
Jako každé pondělí, se některé děti z naší školky, sešly u Zajíčků. Jsou to již čtyři týdny, kdy vznikl sboreček, který děti samy pojmenovaly „Zpěvánek“. Seznamujeme se zde nejen s novými kamarády, ale i se spoustou nových i známých písniček. Učíme se, jak správně dýchat a jak vnímat rytmus. V brzké době bychom chtěli písničky doplnit i hrou na Orffovy hudební nástroje. Cílem „Zpěvánku“ je probudit v dětech zájem o hudbu a věci s ní spojené. Dnešní den jsme zahájili čarováním písniček u klavíru, což se stane naším rituálem. Hrou na drumbeny se děti snažily vyjádřit své pocity, čímž jsme rozvíjeli dětskou fantazii. Děkujeme všem rodičům, kteří nám své děti svěřili, protože to baví nejen nás, ale především děti. Jsme přesvědčené, že hudba děti po všech stránkách rozvíjí a již nyní se těšíme na naše první vystoupení.

Markéta Mudrová a Petra Synková