Zajíčci na výletě

autor: | 12. května 2014

Výlet Zajíčků na farmu v Holanechzajicci_-na_-vylete_109
V pondělí 5. 5. 2014 se třída Zajíčků vydala na návštěvu farmy v Holanech. Vezli jsme s sebou plný batoh dobrot pro zvířata. Po cestě vlakem a autobusem jsme pozorovali krásnou jarní přírodu, stáda koní a skotu, volně žijící zvířata.
Po příjezdu na farmu jsme se nejdříve posilnili a napili, rozebrali jsme si nasušený chleba a rohlíky a s nedočkavostí šli za zvířaty. K ohradě se hned přihrnuli berani, ovečky s jehňaty, kozy, zdárně jim asistovaly slepice. Zvířata byla krotká, takže jsme je mohli krmit z ruky. Nakrmili jsme i našeho králíka Karla, který jako malý králíček žil u nás ve třídě.
Navštívili jsme také kravín. Nejvíce nás uchvátil příběh telátka Johanky, které zachránila paní ošetřovatelka.
Výlet na farmu se nám všem moc líbil a už se těšíme na další.

Zdenička a Jaruška