Zajíčci a vlk

autor: | 4. června 2013

Zajíčci adoptovali vlkazajicci_v_zoo_decin_100115

Ve čtvrtek 30. 5. 2013 se třída Zajíčků vydala do ZOO v Děčíně. Před 9.00 hod. jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží, přepočítali se, koupili jízdenky a v 9.21 hod. směle vyrazili vláčkem směr Děčín. Jen David si na poslední chvíli rozmyslel, že nikam nepojede, takže se s maminkou vrátil do MŠ.
Nám ostatním cesta rychle ubíhala. Hravě jsme vyšlápli kopec k ZOO. Před vstupem do zahrady paní učitelka Mócová na recepci vysvětlila náš záměr a úmysl, totiž adoptovat vlka eurasijského, který vyhrál naši anketu. Vše probíhalo jako po drátku. Dostali jsme adopční listinu a už nám nic nebránilo ke vstupu do ZOO. Děti si prohlédly zvířata, u některých se zdržely déle (u medvěda, prasátek, hadů a samozřejmě vlka). V zahradě je hodně herních a smyslových prvků, což je fajn pro zpestření prohlídky a zapamatování si získaných poznatků. Během návštěvy jsme se několikrát posilnili a napili.
Ještě jsme navštívili zoo koutek s akvárii, želvami a hady, a protože nás tlačil čas, pospíšili jsme si na vlak, nasedli a jeli domů. Počasí nás nezradilo, bylo po celou dobu pod mrakem, jen při přestupu v České Lípě jsme trochu zmokli.
Děti byly hodné, výlet zdařilý, takže se můžeme těšit na další.

J. Havelková