Zaječí zimní radovánky

autor: | 17. ledna 2019

Olympiáda skřítka VločkyDSC_0263
Zima převzala vládu a již několikrát nám nadělila i pořádnou bílou sněhovou peřinu. Zimní radovánky na sněhu jsou mezi dětmi velmi oblíbené. U Zajíčku tento měsíc máme na návštěvě jednoho z našich skřítků, jmenuje se Vločka a rozhodl se, že připraví dětem zimní olympiádu. Rok 2019 sice není rokem Olympijských her, ale u nás ve školce je možné vše. Celý týden si o zimních sportech a olympiádě s dětmi povídáme, ale tím pravým dnem k zahájení Olympijských her bylo u Zajíčků úterý, a to také proto, že na nás čekala tělocvična. Po poctivém tréninku (rozcvičce), jsme se vrhli s chutí na první olympijskou disciplínu, a to na jízdu ve čtyřsedačkovém bobu, děti se musely správně naklánět do pravých i levých zatáček, aby s bobem nevyjely z dráhy. Pak nás čekal slalom na lyžích a závěrečnou disciplínou byl oblíbený biatlon. Vítězi jsme se nakonec stali úplně všichni, protože jsme přežili bez újmy na zdraví s dobrým pocitem z pohybu, a hlavně jsme si užili i mnoho zábavy.

Petra, Veronika a Anička