Zaječí „ptačí“ týden

autor: | 18. ledna 2020

Opeření kamarádiIMG_20200116_111641

„Kdo to ťuká na okénko? Malý vrabeček.
Prosí chudák, ať mu dáme aspoň drobeček.
Nejsme lakomí, každý z nás to ví,
že když právě zima vládne, ptáčci hladoví.“
Touto písničkou začal ptačí týden u Zajíčků. Dozvěděli jsme se, kteří ptáčkové odlétají na zimu do teplých krajin a kteří u nás přezimují. Teď už víme, čím se živí, jak vypadají a kde bydlí. V pondělí jsme si vyprávěli, jak se ptáčkové narodí a pomocí labyrintu jsme našli správnou cestu k jejich potravě. Zatančili si „ptačí tanec“ a než jsme odešli na vycházku, nasypali jsme do krmítka na našem okně slunečnici. V úterý jsme si pomocí barevných obrázků některé ptáčky namalovali a vyzdobili jsme jimi chodbu naší školky. Středa pro nás začala velmi neobvykle, protože k nám zavítala paní učitelka Zdeňka s drumbenovou pohádkou „O sněhulákovi.“ I když jsme se sněhu zatím nedočkali, pohádka nás potěšila a velmi se nám líbila. Ve čtvrtek vyrostl na zahradě naší MŠ strom a ne ledajaký, byl celý ověšen krmítky. Děti je samy vyrobily z ruliček, které byly potřeny sádlem a obaleny semínky. Radost měly nejen děti, ale věříme, že i ptáčkové, které vídáme za okny naší třídy. Poslední den našeho ptačího týdne jsme zkrášlili plot kolem vchodu do našeho pavilonu, aby se mohli pohledem na krásné obrázky potěšit i kolemjdoucí.

Petra, Verča a Lenka