Zaječí aktivity

autor: | 7. února 2022

Zajíčci ve Čtyřlístku a v Emušákově.Ctyrlistek_6
Během zimních měsíců je venku studeno a mrazivo, když napadne sníh, je to venku bezva i v zimě. Za deštivých a větrných zimních dnů, není na venkovní dovádění zrovna příznivé počasí. Zajíčci si v jeden takový zimní den vyrazili za kamarády z Třeskoprs Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem do muzea Čtyřlístku. Něco zajímavého jsme se o těchto čtyřech nerozlučných kamarádech, ze známých příběhů o Čtyřlístku, dozvěděli. Teď už víme, že bydleli v Třeskoprskách, tedy v našich Doksech a namaloval je pan Němeček, který má náš kraj kolem Doks moc rád, a proto příběhy o Čtyřlístku „zasadil“ právě sem.
Také jsme se s našimi milými průvodkyněmi, pustili do malovaní na tašky. Každý si vybral svou oblíbenou postavičku a zvěčnil si jí na tašku, kterou si odnesl domů.
Nejen v Třeskoprsčím muzeu jsme byli tuto zimu na návštěvě. Celkem pravidelně společně navštěvujeme, našeho kamaráda Ferdu z Emušákova. To je vám takové zvláštní město plné plyšáků a také much. Nejsou to jen tak ledajaké mouchy. Tyto mouchy jsou pocity, které tu společně s plyšáky žijí. Ferda nás s těmito mouchami postupně seznamuje a i my se s nimi učíme žít a kamarádit. A jak, například? To se podívejte ve videu.

Zajíčci 😊