Vzácná návštěva ve školce

autor: | 5. prosince 2019

Mikuláš, anděl a čerti – 5. prosinec 2019DSC03076

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 nebyly ve školce žádné děti, jen samí čerti a čertice, pekelníci a Belzebubky, andílci a andělíčci a svatí Mikulášové. Ba né, to se jen děti a paní učitelky v naší školce převlékly za hodná nadpozemská a nehodná podpozemská stvoření. Od rána jsme se nezastavili. Pekli jsme kynuté čertíky. Přesněji řečeno. Děti s paní učitelkami vytvořily z těsta, které připravily paní kuchařky a ze slaďoučkých rozinek, střapaté čertíky. Odnesly plné plechy do kuchyně a paní kuchařky je dozlatova upekly. Za malými kamarády přišel sv. Mikuláš doprovázený andělem. A nepřišli s prázdnou, obdarovali děti sladkostmi a vitamínky. Holčičky a kluci si je rozhodně zasloužili. Mikuláš s andělem se nestačili divit, jaké krásné básničky a písničky děti s radostí zazpívaly na zarecitovaly. Starší děti to neměly letos vůbec jednoduché. Zjistily totiž, že se čert, Mikuláš a anděl cestou do školky ztratili. Nezbývalo, než vyhlásit celoškolkové pátrání a vzácnou návštěvu najít. Mise byla úspěšná. Děti se rozdělily do skupin a po jednotlivých třídách pátraly tak dlouho, až dva zbloudilé čerty, jednoho zatoulaného anděla a ztraceného sv. Mikuláše, našly. Všichni detektivové byli po zásluze odměněni mikulášskou nadílkou, kterou si opravdu zasloužili. A co je důležité? Nikoho si čerti do pekla neodnesli. Někteří zlobivci měli sice namále, ale paní učitelky statečně své svěřence před čerty bránily a uchránily. I naši družinoví kamarádi zvládli čertovskou a mikulášskou návštěvu bez úhony. Také oni si domů odnášeli mikulášskou nadílku, která trochu páchla peklem. 

I. Moudrá