Výlet na zámek do Zákup

autor: | 12. května 2016

Princ Bajaja a princezny P1160173

Ve středu 11. května 2016 jsme podnikli výlet za princem do zámecké zahrady zákupského zámku. Shlédli jsme známou pohádku o udatném princi Bajajovi v podání milého prince, rozverného šaška a spanilé princezny. Od šaška jsme se dozvěděli, jak se stateční rytíři chystali do boje, jak se oblékali, jak dvořané stolovali, jaká klání probíhala na královských dvorech. Sami jsme si vyzkoušeli prát na valše, spřádat len, vyzkoušeli jsme si části brnění a helmice, dozvěděli jsme se vše potřebné o koních a jednoho živého jsme viděli i v pohádce. Měli jsme čas poslechnout si zajímavé vyprávění o ovečkách a z jejich vlny si utkat slabé nitky, vyzkoušet si královské chůdy, zaházet si kroužky na cíl a proběhnout se v přírodním bludišti zákupského zámeckého parku. Viděli jsme medvěda i páva. Nebáli jsme se nahlédnout do zámeckého sklepení, kde jsme obdivovali známe princezny v životní velikosti v nádherných šatech. Navštívili jsme také výstavu panenek, která zaujala i naše kluky. Výlet se opravdu vydařil.

I. Moudrá