Výlet na Vrchbělou

autor: | 24. června 2022

V úterý se Motýlci a Včeličky vydali na výlet na Vrchbělou, poblíž Bělé pod Bezdězem. Před školku přijel krásný žlutý autobus s milým řidičem, který nás bezpečně dovezl na parkoviště na Vrchbělou, odkud jsme se všichni vydali pěšky do areálu. Cestou jsme si prohlédli různá zvířátka – kozy, alpaky, pávy, koně … A v areálu jsme si dali svačinku a pití, kterou jsme měli připravenou z domova. Vrchbělá je místo, kde je spousta atrakcí, které dětičky velmi bavily. Je tam například kolotoč, velké dřevěné hrady s různými prolézačkami, trampolíny, bludiště, dřevěný krokodýl, houpačky, lanovka, pískoviště, klouzačky … Každé dítko si přišlo na své. Když si děti dostatečně pohrály, dali jsme si všichni na posilněnou obídek a potom nám Olík z třídy Motýlků s paní učitelkou Martinou vyprávěli pohádku O mravencích. Menší děti mohly po pohádce odpočívat dle potřeby, nebo si malovat křídou na asfalt a starší děti se vydaly s učitelkami na nedalekou rozhlednu. Z výšky jsme si prohlédli nádherné okolí, kde jsme v pozadí viděli hrad Bezděz. Poté jsme se vrátili zpět do areálu k ostatním dětem a šli jsme zpátky k autobusu na parkoviště. Cestou jsme ještě nakrmili a pohladili kozy. Cesta zpátky nám rychle utekla, rozloučili jsme se s panem řidičem, poděkovali jsme mu za odvoz a šli si ještě pohrát na zahrádku do školky. Všichni děti byly velmi nadšené a budeme se zase těšit na další společnou akci.

Motýlci a Včeličky