Vodácký výcvik Motýlků

autor: | 21. června 2022

Jeden z nejúžasnějších dnů zažili Motýlci ve čtvrtek. Hned ráno jsme dali na záda baťůžky a vyrazili na pláž Klůček k Máchovu jezeru. Cestou jsme objevili krásně dozrálé borůvky, a tak první zastávka musela být nutně borůvková. S modrými pusinkami jsme dorazili k jezeru, kde jsme jako první věc uspořádali piknik. Vybalili si dobrůtky z baťůžku a hodovali a mlsali. S plnými bříšky jsme na pláži začali stavět hrady, jezírka, a nejroztodivnější stavby. Vodní hladina našeho krásného jezera se leskla jako z pohádky a objevilo se překvapení. Ze Starých Splavů k nám připluli na paddleboardech maminka a tatínek Natálky Drahošové. A to nebylo všechno. Po břehu k nám k nám přijel autem tatínek Olíka Dostála s velikým balíkem, z kterého se vyklubala nafukovací kanoe. A na kole za námi dorazil i tatínek Kubíka Hrušky. A začali se dít věci ve školce nevídané!!! Do kanoe se naskládali mladší Motýlci a paní učitelky Markéta s Martinou a naši nebojácní předškoláci se posadili na paddleboardy ke svým kapitánům. Průzkumná vodácká výprava nabrala směr Valdštejnská pláž, obeplula Kachní ostrůvek a při návratu na pláž Klůček zvládli předškoláci a jejich kapitáni kousek vskutku kaskadérský. Děti samy podpluly molo a jejich kapitáni stihli z paddleboardu vystoupit na molo, přelézt ho a bezpečně se nalodit k dětem zpátky. Nám všem ostatním se nad tím výkonem jenom tajil dech!!! Po návratu na pláž začala individuální výuka malých vodáků, plavců a paddleboardistů. Děti zkoušely úplně všechno, užívaly si vodu, pláž, kamarády, a my jenom žasly, jak jsou šikovné, nebojácné a zdatné.  A byly na ně náležitě pyšné.

Velké poděkování patří Terezce a Jindrovi Drahošovým, Tomášovi Dostálovi a Míšovi Hruškovi, kteří se stali dětem těmi nejlepšími velkými kamarády a nadělili jim nevšední, krásný zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

                                                                                                                                                                                                   Motýlci