Velikonoční zajíček aneb hledání ztracené koledy

autor: | 13. dubna 2023

Jaro je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším obdobím v roce. Příroda se probouzí a sluníčko nabírá nové síly. Zelenají se louky a na obloze se vznášejí nejrůznější druhy ptačích zpěváků. S jarem přichází barevné období velikonočních svátků a jako již tradičně se děti společně se svými rodiči vydali hledat velikonočního zajíčka. Na startu se dozvěděli, že se zajíčkovi ztratila koleda, a tak se bez váhání vydali koledu hledat. Plnili různé úkoly – při některých namáhali svá těla, při jiných svou mysl. Odměnou jim na každém ze šesti stanovišť byl lísteček s kouskem ztracené koledy. Z těchto lístečků děti s rodiči seskládaly celou velikonoční koledu.

 Jaké bylo však jejich překvapení, když našli velikonočního zajíčka, jak před chaloupkou zpívá „Štědrý večer nastal“ a „Nesem vám noviny“.  Ještě, že děti dorazily, se správnou velikonoční koledou a popleteného zajíčka ji naučily. Díky tomu vše dobře dopadlo a vykoledovaly si čokoládové vajíčko od děvčátka z chaloupky.

Příští rok se na Vás zase těšíme s naším velikonočním zajíčkem a děkujeme Vám, že jste se letos zúčastnili. Naše velké poděkování také patří manželům Tichovským, kteří nám pro tuto akci půjčili chatičku na Termitu.

 Za tým  Zajíčci.