Velikonoční nálada u Včeliček

autor: | 28. března 2024

Přípravy na velikonoční svátky jsou u Včeliček v plném proudu.

Zaseli jsme osení i jarní kytičky, teď pozorujeme, jak nám krásně rostou. Vyráběli jsme kuřátka, zajíčky, beránky z papírových roliček. Při hře s padákem jsme barvili vajíčka. Společně jsme upletli pomlázky. Také jsme dodrželi některé z tradic a zvyků, které jsou spojeny s Velikonocemi. Oblékli jsme si o Modrém pondělí modré oblečení a ve třídě pořádně uklidili, o Šedém (Žlutém) úterý zase oblečení v těchto barvách, ze všech koutů vymetli pavučiny. O Škaredé středě by se neměl nikdo mračit, proto jsme si oblékli hóóódně barevné oblečení a vyrazili na velikonoční koledu po školce. Hodovali jsme u našich kamarádů ve třídách Berušek, Zajíčků, Koťátek, Motýlků. Navštívili jsme paní kuchařky, paní uklízečky, paní hospodářku i paní ředitelku, byla to véééliká zábava. Pomlázku jsem nenechali zahálet a nakonec si koledu užili i u Včeliček.

Všem dětem, všem rodičům, přejeme krásné velikonoční svátky a bohatou pomlázku.

Za Včeličky Péťa