Včelka Mája u Zajíčků

autor: | 13. dubna 2017

Včelaři ve školceIMG_1128

V pátek 7. dubna 2017 bylo u Zajíčku rušno. Přímo to tam bzučelo jako v úle. Naše nová školní asistentka Verunka pozvala k Zajíčkům pány včelaře. Ladislav Maršík a Slávek Jablonský si s dětmi moc hezky povídali o včeličkách. Prozradili Zajíčků a Motýlkům, kde včelky bydlí, čím je včelaři krmí, jak sbírají pyl a nektar, jak vyrábějí med, který nám tak chutná. Zajímavé bylo vyprávění o včelí královně  a  samotné práci včelaře. Děti  na vlastní oči viděly rámečky, takové včelí spižírny na med, dále pak  do čeho se včelaři oblékají a čím foukají na včeličky, když si jdou pro medík, který je nenahraditelnou součástí našeho jídelníčku. Odvážné děti si vyzkoušely včelařskou přikrývku hlavy a všichni si očichali pravý včelí vosk. Všichni jsme měli možnost ochutnat 2 druhy medu – byly slaďoučké, moc nám všem chutnaly. Zajíčci pozvali na návštěvu kamarády Motýlky a společně si užili medové dopoledne. Od teď už víme, jak je práce pilných včeliček i včelařů náročná a proč se nesmí trhat jarní kytičky a rozkvetlé větvičky stromů. Patří přeci hodným včeličkám. Děkujeme našim novým kamarádům včelařům – Láďovi a Slávkovi. 

I. Moudrá