Včeličky v knihovně

autor: | 8. března 2024

Březen je oslavou čtení, vyprávění a knížek. Čtení a poslouchání je aktivita, která nám pomáhá rozvíjet mnohem víc než slovní zásobu. Například empatii, schopnost porozumět druhým a tím nakonec i sobě samému. A kam jinam tedy vyrazit, než do naší místní knihovny? A tak jsme se tam jedno krásné čtvrteční dopoledne všichni vydali. Opět se o nás s péčí a láskou postaraly knihovnice Kamila a Věra, které si pro naše včelí dětičky připravily program na míru. Nejdříve jsme se všichni seznámili s prostředím knihovny, jak se v knihovně a ke knížkám chovat a nejvíce nás překvapilo, že tu také žije místní skřítek! Potom jsme si povídali o známé pohádce, kterou si děti i dramaticky ztvárnily. Poznáte ji?

„Já koblížek, koblížek, na sýpce metený, smetanou mísený, na másle smažený, na okénku chlazený.

Utekl jsem dědečkovi, babičce jsem utekl, utekl jsem zajíčkovi, vlkovi jsem utekl, utekl jsem medvědovi, a tobě, milá liško, taky uteču!”

Ano, jednalo se o pohádku O koblížkovi. Paní knihovnice Kamila pohádku nejdříve přečetla a poté si ji děti i sami zahrály. V dílničce si děti koblížka vytvořily a nechyběl ani slalom v lese či hledání správné cesty z lesa ven. Mnohokrát tímto děkujeme za báječný program pro naše včelí děti, všichni jsme si dopoledne moc užili a už teď těšíme se na další shledání. Zajděte se i vy, milí čtenáři, do naší knihovny podívat a třeba si tam i tuto naši krásnou pohádku přečtete.

Za Včeličky Monika Knotová.