Včelí adventní čas

autor: | 15. prosince 2023

Čertíku Bertíku,  

co to neseš v pytlíku,  

čertíku Bertíku, co to v pytli máš? 

Je to myš, černá myš, snad se hochu nebojíš,  

je to myš, černá myš, snad se nebojíš. 

 U Včeliček začala adventní doba, začínáme se nalaďovat na nejkrásnější svátky v roce, na kouzelné období, na Vánoce. Užíváme si zimních radovánek, bobujeme a stavíme sněhuláky. Odpočítáváme dny do Štědrého dne s adventním kalendářem, povídáme si také o čertíkách, jak to asi vypadá v pekle a jestli tam je opravdu teplíčko a zlobivé děti?  V úterý nás ve školce navštívil opravdový čert, Mikuláš i anděl. Čertík byl teda pěkně zlobivý, rozházel nám hračky po třídě, neposlouchal a chtěl si vzít někoho do pekla! Ale my u Včeliček máme jen hodné dětičky, a tudíž měl čertík smůlu a nikoho si do pekla neodnesl (a i kdyby sebe víc chtěl, my nikoho nedáme!). Zazpívali jsme jim písničky a děti dostaly od Mikuláše zdravé dárečky. Mockrát tímto děkujeme čertíkovi, andílkovi i Mikulášovi za to, že si našli čas a přišli k nám, udělalo nám to velkou radost a jsme rádi, že tato tradice se u nás ve školce stále dodržuje. Teď už se ale všichni těšíme na vánoční jarmark, besídku a společně strávený čas v tomto kouzelném čase. Nejvíc, ale úplně nejvíc se těšíme na Ježíška …. Ale o tom zase příště.

                                                                                                                                                                                                        Monča, Péťa a Ivet.