Vařila myšička (Simča) kašičku (banánové lívanečky)…

autor: | 17. března 2021

Pozdrav z naší kuchyně dětem, maminkám (i tatínkům)

Milé maminky a tatínkové, stane se i vám někdy prostě a jednoduše, že už nevíte, co dobrého těm našim malým jedlíkům připravit k jídlu? A taky ještě aby jim to šmakovalo? Někdy je to nadlidský výkon. A proto paní kuchařky Jíťa, Míla a Ilonka vybraly pár jednoduchých receptů na přípravu něčeho dobrého pro naše malé strávníky. Všechny tyto pokrmy vašim dětem ve školce moc chutnají.

Falešný humr: ½ másla, tři tavené sýry, 2 vařená vajíčka, 1 nastrouhaná mrkev, nastrouhaný plátek celeru, 1 stroužek česneku, sůl a pepř.

Drožďová pomazánka: na másle povolíme 3 kostičky droždí a srazíme 2 vajíčky, necháme vychladnout. Přidáme ½ másla, tři tavené sýry, sůl a pepř.

Šlehaný tvaroh s mrkví a pórkem: 1 tvaroh, ¼ másla, 1 nastrouhaná mrkev, ¼ pórku, sůl.

Rybičková pomazánka s tvarohem: 1 olejovky, ½ másla, 2 tavené sýry, ½ tvarohu, 2 vařená vajíčka, sůl a pepř.

Muffiny:  ¾ hrnečku cukru, ¾ hrnečku mléka, ¾ hrnečku oleje, 2 vajíčka, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva.

Celerovo-sýrové karbanátky: 250 g strouhaného celeru, 250 g strouhaného sýra, 2 vajíčka, sůl, majoránka a strouhanka.

Farmářský guláš: 1/2 kg kuřecího masa, 1 plechovka červených fazolí, 1 plechovka bílých fazolí, 1 cibule, 1 rajčatový protlak, 1 sterilovaná paprika. Maso osmahneme na cibulce a přidáme ostatní suroviny. Podáváme s chlebem. Děti vám vysvětlí, proč k tomuto guláši dostávají tzv. jízdenky :-). Zeptejte se jich :-).

Plněný hermelín pro tatínky a maminky: 2 hermelíny, 1 lžíce másla, 3 jarní cibulky, 4 žampiony, 80g šunky, pár snítek petržele, pepř. Hermelíny vydlabeme. Na pánvi rozpustíme máslo a orestujeme cibulku. Poté přidáme plátky žampionů a pokrájenou šunku. Když jsou žampiony měkké, přidáme do směsi vnitřky hermelínu a petrželku. Opepříme. Směs vložíme do vydlabaného hermelínu, zabalíme do alobalu a v troubě krátce zapečeme. Podáváme s bramborem nebo bramborovou kaší.

A ještě jeden recept vám posíláme. Ten, na kterém si pochutnaly mlsné myšky u Simči v kuchyni.

Banánové lívanečky: ingredience a postup naleznete (uvidíte) na videu.

Už se moc těšíme, až se s vašimi (našimi) dětmi zase uvidíme. A věříme, že to bude brzy. Ahóóóój.

Simča, Jíťa, Míla a Ilonka