Vánoční úklid v lese

autor: | 12. prosince 2014

Berušky uklidily kus lesap1130082
Adventní čas je časem těšení, očekávání a také úklidu. Svým dílem k vánočnímu úklidu přispěly i děti. Chodíme si rádi hrát do lesa, do „ skautského údolíčka“. Tento prostor přímo vybízí ke sportovním soutěžím, pohybovým hrám, olympiádám a závodům a je dětmi z celé naší školky velmi často využíván. Nebylo nám tedy jedno, že „naše údolíčko“ se proměnilo postupem času ve skládku odpadků. Rozhodli jsme se nečekat a přiložit ruku k dílu. Vyzbrojili jsme se speciálními rukavicemi z pytlíků a gumiček, velkými pytli a vyrazili vyčistit náš les. Odpadků jsme nasbírali celý obrovský pytel a měli problém ho vůbec z lesa odnést. Další pytel jsme nainstalovali na dřevěnou chaloupku v naději, že další návštěvníci lesa nebudou házet plastové lahve, plechovky a papíry na zem, jak tomu bylo dosud. Pro zvířátka jsme po stromech rozvěsili jablíčka, která jsme na podzim načesali na jablůňce v naší zahradě. A pak jsme se za vykonanou práci odměnili hostinou, vanilkovými rohlíčky, které jsme si upekli ve školce předešlého dne a teplým čajem z termosek, který nás v mrazivém počasí krásně hřál v bříšku. Ale hlavně nás hřál krásný pocit v srdíčku, že jenom díky nám, je v údolíčku zase krásně čisto.

Martina a Zuzka