Vánoční pečení v družině

autor: | 12. prosince 2014

Vánoční přípravy v družiněp1170924

V pátek 5. 12. 2014 jsme si ve školní družině užili ,,Čertovského veselí“. Zpívalo se a tančilo při různých písničkách, ale nejvíce a nejveseleji při ,,Čertovské polce“. Andílek pak rozdal všem dětem nadílku od Mikuláše, kterou pro nás ve školce zanechal. Čert s čerticemi a andílkem pak navštívili všechna oddělení ve školce a dětem i paní učitelkám Čertovskou polku zazpívali a zatančili. Odměněni za to byli sladkými dobrotami.

K vánocům neodmyslitelně patří i vánoční cukroví. V pátek 12. 12. 2014 k nám ke Sluníčkům přijdou na vánoční posezení rodiče a prarodiče, a tak jsme se rozhodli, že nějaké dobré upečeme. Vyhrály vanilkové rohlíčky. Paní kuchařka Milenka nám ráno zadělala těsto, abychom s prací mohli začít hned po obědě. Všichni dostali zástěry a začalo válení, krájení, tvarování rohlíčků a vykrajování. Kuchtičkám a jednomu kuchtíkovi šla práce pěkně od ruky, a tak bylo brzy vše hotovo a upečeno. Druhý den dostaly rohlíčky cukrový obal a v mísách čekají na naše vánoční posezení.

Jarmila Košťálová