Uspávání vodníka Čepílka

autor: | 17. října 2022

Na hladinu Čepelského rybníka se snáší barevné listí a po ránu se nad ním převaluje bílá mlha. To je znamení pro naše malé vodnické pomocníčky, že je ten pravý čas uzamknou rybník a uspat našeho zeleného kamaráda. Do tříd naší mateřské školy v pátek 14. října přišly děti se zelenými oblečky, vodnickými fráčky, vílími věnečky a některé se proměnily v roztomilé žabičky či rybky. V takovéto sestavě jsme se vydali do údolí u rybníka, kde na velkém pařezu seděl a zíval náš vodník. Všechny nás překvapilo, když nám představil svou novou paní Vodníkovou. Oba se už nemohli dočkat, až se zachumlají do vodních postýlek, ale z jejich polštářků zbyl jen prázdný povlak. Naše šikovné dětičky však pomohli vodnickému páru jejich polštářky naplnit, aby byli pěkně měkoučké a pohodlné. Vodník se tedy spokojeně odebral na kutě, ale jeho vodnici čekal ještě jeden velký úkol. Musela pochytat všechny rybky z rybníka a uložit je do jejich zimních pokojíčků. Byl to úkol, těžký, přetěžký, a tak poprosila o pomoc zase naše šikovné děti. Děti pochytaly všechny rybičky, podle barviček je uložily do správných postýlek a vysloužily si od vodnice i sladkou odměnu. Naposledy jsme na hrázi popřáli Čepílkovi dobrou noc a poslali jsme za ním do jeho království i jeho novou ženu, i s jedním polštářkem, který ten náš popleta zapomněl na hladině.

Bc. Veronika Maršíková