Týden před Filipojakubskou nocí

autor: | 2. května 2022

Týden před Filipojakubskou nocí.Carodejnice_2022224

Filipojakubská noc je pro všechny čarodějnice a čaroděje velkým svátkem, na který se připravují dlouhou dobu dopředu. Jinak tomu nebylo ani u Včeliček. Celý minulý týden jsme si povídali o tom, jak má taková čarodějnice nebo čaroděj vypadat, co důležitého k životu potřebuje, ale také nepotřebuje. Hráli jsme různé hry, vyčarovali jsme si koště, na kterém jsme se učili létat. Nejdůležitější pro nás bylo naučit se míchat lektvary a vědět, co do kterého z nich patří. A že jsme jich společně vymysleli – lektvar krásy, zdraví, neviditelnosti, lásky, přeměňování, ale i moudrosti. To, zda jsme celý týden dávali dobrý pozor, jsme si vyzkoušeli hned v pátek, kdy se společné setkání čarodějů a čarodějek uskutečnilo. Představte si, že k nám zavítaly dvě čarodějky, které nám ukázaly, jak krásně barevné lektvary umí namíchat ony. Cílem našeho setkání bylo získat diplom, kdy všichni zúčastnění plnili nejrůznější úkoly, mezi které patřil let na koštěti, proměna ve zvíře, hod ještěrem do kotle nebo umění zatančit. Všem se vše podařilo a získání diplomu nebylo jedinou odměnou, která na nás čekala. Sladká tečka v podobě krásně zdobených perníčků od maminky Aničky Blahové všem chutnala a my jim za ně děkujeme.

                                                                                                                                                                                                                                          Včeličky