Těšíme se do školy

autor: | 19. prosince 2018

Vánoční školička Berušek a MotýlkůP1070996
V úterý 17. prosince 2018 proběhla již třetí školička pro předškoláky, tentokrát s vánoční tematikou. Děti si poslechly pohádku „O hodném čertíkovi“ a podle indicií uhodly pekelnou hádanku. Po malé přestávce, za zvuku vánočních koled, se usadily u stolečků, kde pro ně byla připravena vánoční dílnička. V ní si děti vyrobily vánoční stromeček z borovicové šišky. Po další krátké přestávce, ve které si děti pochutnaly na cukroví, se už všichni těšili na známé mluvící skřipce, na kterých byly tentokráte úkoly ryze vánoční. Z trojúhelníků jsme skládali stromeček, počítali vánoční hvězdičky, z plastových víček jsme postavili malý a velký stromeček, lovili rybičky z rybníčku a třídili věci, které k Vánocům patří a které nepatří. Popovídali jsme si o vánočních tradicích a rozkrojili jablíčko, ve kterém se objevila hvězdička. Naši školičku jsme zakončili skládáním kapříka z rozstříhaných kousků, které jsme nalepili na modrý papír a kapříka ozdobili šupinkami. Všechny vánoční výrobky jsme si odnesli domů.
Naši školičku nanečisto, kterou pořádáme pravidelně každý měsíc a trvá téměř dvě hodiny, si předškoláci užívají a vždy se na ni moc těší.

Berušky a Motýlci