Společný celoškolkový výlet

autor: | 30. května 2018

Cesta za pohádkamiDSC02545

V úterý 29. května 2018 jsme se vydali za pohádkami až do Provodína. V rámci projektu Celé Česko čte dětem jsme se stali na jeden den pohádkovými poutníky. S batůžky – ranečky stejně jako český Honza jsme nasedli v Doksech na vlak – železného oře a hurá za dobrodružstvím. První sladké odpočinutí nás čekalo u dobré zmrzlinové panímámy a pak už jen dlouhá, ale zvládnutelná cesta k buřtíkovému cíli. Po cestě jsme potkali Jeníčka a Mařenku, Šípkovou Růženku, Smolíčka pacholíčka, Budulínka a Červenou Karkulku. V cíli nás čekaly voňavé, moc dobré špekáčky a také výborné buchty, které nesmí chybět v žádné pohádce. Cesta plná pohádkových postaviček nás zavedla až do Srní, odkud jsme se vrátili zpátky do Doks zase vlakem. To byla zábava, to byly zážitky, to bylo po cestě zajímavých věcí. Na vlastní kůži jsme zjistili, že poutník musí hodně vydržet. A my jsme vydrželi úplně všichni až do úplného konce naší pohádkové pouti.

I. Moudrá