Skoro jaro u Berušek

autor: | 25. března 2014

Beruščí loučení se zimou a vítání jarajaro_u_berusek_177
Paní zima letos nevládla moc pevnou rukou, takže jsme jí s lehkým srdcem poslali po vodě a to doopravdy. Ve třídě jsme si namalovali rybičky a vyzkoušeli rybářské závody, zahráli si s rybičkami divadlo a každý si vyrobil svoji malou Moranu a vypravili jsme se jí poslat potokem pryč. Na cestu jsme jí zazpívali písničky a vydali se na pláž k jezeru, kde jsme si vyrobili lodičky z klacíků a poslali je přivézt jaro. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a z mostu na jezeře nakrmili kačenky a labutě. Přitom jsme je pozorovali, jak jim chutná a jak se o jídlo perou. Užili jsme si závody v běhu přes celý most a vyřádili se na průlezkách na hlavní pláži. Při pohledu na krásnou jezerní hladinu dětem scházelo už jen jedno – opravdové cachtání ve vodě. A tak tedy – „Hřej sluníčko, hřej, vodu nám ohřej!“

Martina a Zuzka