Školková dopravka – finále

autor: | 30. dubna 2015

Vydařený závěr projektu „Jak se chovat na silnici“ – Výlet na kole do Starých Splavůimg_1135
V pátek 24. dubna se 23 nejšikovnějších cyklistů z celé naší školky vydalo na výlet na svých kolech. Nejdříve jsme na zahradě zkontrolovali svá kola, jestli jim nic důležitého nechybí a potom všechny děti musely zvládnout bez havárek projet připravený slalom na zahradě školky. Teprve potom jsme se seřadili do dlouhého hada, který svítil do dálky zářivou barvou vestiček a různobarevných přileb, kterými byly vybaveny všechny děti. Cestu do Starých Splavů zvládly všechny děti bez zaváhání a o haváriích a nebezpečí jsme si naštěstí jen vyprávěly. Ve Starých Splavech v areálu tenisových kurtů na děti čekal sportovní program. Pozemní hokej, fotbálek, hry s padákem, přetahovaná lanem, průlez pytlem, točení obručí, skákání přes švihadla, hod létajícím talířem a nejoblíbenější chůze po laně napnutém mezi břízami. Po dopoledni plném sportovních aktivit všem notně vyhládlo. A tak jsme si rozdělali pravý „táborák“, zazpívali písničky a každý si sám opekl svého buřtíka, tak jak to má nejvíce rád, někdo přidal i topinku a začalo pravé táborákové hodování . Vydatně posilnění jsme se mohli vydat na zpáteční cestu, kterou děti zvládly na 1. krásné počasí, které ten den vládlo, jen umocnilo nadšení z podařeného výletu.

Martina Foglová