Škola neanečisto

autor: | 1. listopadu 2018

Zajíčci a Koťátka ve školkové školeP1000840
Dny, kdy zasednou naši předškoláci poprvé do školních lavic, se kvapem blíží. Rok je sice dlouhá doba, ale uplyne jako voda v řece, a tak se pečlivě připravujeme a trénujeme na školní povinnosti i nové prostředí, které škola předškolákům v září 2019 připraví. Naši školkovou třídu jsme trošku poupravili, přestěhovali stolečky a židle a vytvořili podobné podmínky jako jsou ve škole. Za školní katedru zasedla nejprve paní učitelka Jana od Koťátek a pustila se s dětmi do první hodiny matematiky. Děti se naučili počítat a rozdělovat věci podle množství na více, méně a stejně, a to i se správným použitím znamének. Seznámily se s tím samozřejmě hravou formou, stejně jako je to bude čekat v prvních třídách. Po krátké přestávce, na kterou nám zazvonilo po první hodině, začala hodina druhá. Pokračovalo se v počítání a rozdělování na množiny, ale tentokrát s paní učitelkou Petrou od Zajíčků. Děti se proměnily ve zvířátka, dopravní prostředky a roční období. První školní den, plný matematiky jsme zakončili samostatnou prací a některé děti si odnesly své první jedničky.

Petra, Jana, Verča