Škola nanečisto počtvrté

autor: | 28. ledna 2019

Školička nanečisto zase jinakDSC00408
Hello everybody! Takové přivítání čekalo na Beruščí a Motýlí předškoláky ve čtvrtek 24. ledna 2019 po obědě ve třídě Berušek. Sešli jsme se tady již na čtvrté tentokrát „zimní školičce,“ kdy velké děti nejdou odpočívat a čekají na ně zapeklité úkoly, které jsou součástí předškolní přípravy u nás ve školce. Tentokrát se děti hned v úvodu seznámily s angličtinou, jejíž výuka na ně jednou v opravdické škole taky čeká. A tak umět se anglicky představit, počítat do pěti a zahrát si anglickou pohybovou hru „Five little monkeys“ určitě na škodu nebude. Navíc se děti hodně nasmály a porozumět pokynům v angličtině pro ně nebyl žádný problém. Po malé přestávce děti plnily úkoly, které jim ukládaly staré známé mluvící skřipce. Největším problémem se ukázalo zavazování uzlíků, aby vytvořily dlouhé lano. A tak dostaly za domácí úkol uzlíky trénovat. Příště si tento úkol určitě zopakujeme, vždyť přece každý správný předškolák si musí umět zavázat kličku na botě!!! A nakonec přišel na řadu neobyčejný sněhulák. Byl totiž složený z kouliček, na kterých byla písmena a děti ho musely postavit tak, aby se objevilo jejich jméno. Dvě hodinky určené pro naši školičku utekly jako voda a už teď se těšíme na další zase úplně jinou školičku v únoru.

Berušky a Motýlci