Rodiče u Berušek

autor: | 20. března 2017

Návštěvy u BerušekP1240709
Spolupráci a dobré vztahy s rodiči dětí, které k nám do školky docházejí, považujeme za jednu z prioritních záležitostí naší práce. Proto jsme rodičům nabídly miniprojekt v naší třídě „Staň se na chvíli učitelem.“ Při neformální návštěvě mají rodiče možnost poznat, jak se jejich dítě chová ve společnosti jiných dětí, jak se účastní řízených aktivit, spontánní hry a v neposlední řadě si i vyzkoušet, že práce paní učitelky někdy není tak lehká, jak by se na první pohled mohlo zdát. V prvním návštěvnickém týdnu nás navštívily hned tři maminky a všechny se s námi zapojily do připraveného programu. Maminka Terezky si s námi vyzkoušela povídat v komunitním kroužku o kamarádství a namalovat obrázky kamarádů ze Čtyřlístku, maminka Barunky i se sestřičkou Aničkou přišla oslavit Barunčiny narozeniny a připravila nám hostinu přímo královskou a maminka Adélky nám přiblížila svoji profesi fyzioterapeutky, namalovala dětem, jaké kosti se nám v ruce ukrývají pod kůží a zahrála si s námi spoustu her s padákem a maňásky. Všechny maminky odcházely spokojené a nyní máme zprávičky, že se k nám chystají i tatínci, které samozřejmě v naší třídě rády přivítáme také.

Martina a Markéta