Raníček s Pipkou

autor: | 21. května 2018

Celá školka čte dětemP1270249

Pravidelné pondělní setkávání všech dětí se v naší školce stalo již neodmyslitelným společenským rituálem. V pondělí 21. května 2018 byla naše raní společná chvilka zpříjemněna poučnou pohádkou o lakomém kuřátku Pipce. Motýlci v rámci čtenářského projektu Celé Česko čte dětem, do kterého je naše školka zapojena, přichystali svým kamarádům překvapení v podobě vlastnoručně vyrobené knížky o devíti kuřátkách. Příběh zachycen v „motýlí“ knížce dětem přiblížila paní učitelka Dana sobě vlastním dramatickým přednesem. Všichni jsem si nakonec oddychli a poučeni jsme se rozcházeli do svých tříd. 

Všechny třídy už vědí, jak je náročné vytvořit svoji vlastní knížku. Ať už je to pohádka nebo zpěvníček. Celý projekt, který podporuje čtenářskou gramotnost a přibližuje našim dětem literaturu, v letošním roce ukončíme na chystaném celoškolkovém výletě, který plánujeme uskutečnit příští týden (29. 5. 2018). Vydáme se pohádkovou cestou za pohádkovým dobrodružstvím. Už se moc těšíme.

I. Moudrá