Projektový den v přírodě – Cestičkou za kytičkou se Zajíčky

autor: | 15. dubna 2024

Jaro jako kdyby nás vybízelo přesunout se z uzavřených prostor do otevřené náruče přírody. Naše třída se už nemohla dočkat, až sbalí do batůžků lupy, pinzety, nožíky a různé nádobky a vyrazí bádat po rozespalých známkách jara. Vytvořili jsme čtyři badatelské skupiny, každá skupina dostala svůj průzkumnický deník s úkoly. Jeden z prvních úkolů bylo vymyslet si pro svůj tým jméno.  Vytvořili jsme tak týmy:  Petrklíč, Tulipánci, Poupátka a Kapičky. Pod vedením svých hlavních průzkumníků se týmy vydali do terénu. Cestou za kytičkou jsme se kolem sebe rozhlíželi a hledali všechny možné květy, které jsme podle klíče v průzkumnických denících určovali. Z prvních jarních lístků jsme sejmuli otisky a lupou jsme detailně pozorovali, jak se nové zelené lístky derou z půdy na povrch. Vyzkoušeli jsme si i na řezu, jak šťavnaté lístky a stonky kytiček jsou právě na počátku jara. Nalezli jsme první jarní kytičky, u kterých jsme prozkoumali jejich květ, stonek i cibulku s kořínky. Vytvořili jsme si první stránku našeho herbáře a naše cesta skončila zatím u sněženky. Sluníčko svítilo a byl to moc příjemný první projektový den v přírodě, už teď se těšíme na další.               

                                                                                                                                                                                                                           Bc. Veronika Maršíková