Probouzení vodníků

autor: | 25. května 2022

Včeličky se na podzim rozloučily s vodníkem Čepílkem, který odjel na dovolenou do Itálie. Už jsme nedočkavě všichni vyhlíželi první jarní dny, abychom se s vodníkem mohli znovu vidět a přivítat ho u nás v Doksech na Čepelském rybníku. Bylo to velmi krásné dopoledne, kdy všechny děti ze školky plnily různé úkoly, seznamovaly se s okolím rybníka a nedočkavě vyhlíželi toho našeho vodníka. Ještě předtím, než se nám ukázal, jsme mu básničkou a klíčem odemkli rybník, aby se měl kam vrátit. Po odemčení rybníka se Čepílek konečně ukázal. Přišel s rendlíčkem na rameni, přivítal se s námi a vyprávěl nám, jaká byla cesta zpět domů a jak se v té Itálii měl. Těšíme se zase na shledanou na podzim, vodníčku, a užij si krásné léto.

Včeličky