Probouzení vodníků na Čepelském rybníku

autor: | 4. června 2020

Vodník, který zaspalDSC02721

Představte si, co se stalo v Doksech na Čepelském rybníku! Každé malé dítě ví, že na podzim vodníci zamykají své rybníky a uspávají své rybičky. A všem je přeci úplně jasné, že na jaře zase své rybky probudí a rybník vysmýčí, vyženou z něj vodní pavouky a další havěť, zasadí nové lekníny a zkontrolují rákosí. Letos to vypadalo, že vodníci z Čepelského rybníku jsou asi ještě v karanténě, protože voda je stále špinavá a rákosí neupravené. Co naplat! Stavili jsme se na radnici pro  naší paní starostku a vydali se společně k Čeplu. No a tam jsme se nestačili divit. Když jsme splnili všechny vodnické úkoly a už jsme se chystali na cestu zpátky do školky, našli jsme vodníka z Čepelkého rybníka spát pod stromem na hrázi. Nevzbudila ho ani naše vodnická říkanka. Teprve když jsme vodníka postříkali vodou z jeho rybníka, otevřel pomalu jedno a za chvíli druhé vodnické oko. Ten se panečku divil, jak dlouho letos vychrupoval a co všechno zaspal. Vodník nám slíbil, že vše napraví a dožene a na usmířenou rozdal dětem žabky ze svých zásob a kouzelnou kapičku nebo knoflík, který plní všechna přání.

I. Moudrá