Probouzení vodníků aneb návrat z Itálie

autor: | 17. května 2022

Nastal čas, kdy sluníčko probudilo k životu celou přírodu. Zelená se tráva, rozkvétají stromy a květiny. Celá naše školka už netrpělivě očekávala návrat našeho vodníka Čepílka, aby se k životu probudil i „náš“ Čepelský rybník. Všichni kamarádi ze školky se sešli v údolíčku u rybníka, připraveni splnit úkoly a získat zlatý klíč. Společně jsme se vydali do bažiny, kde jsme prověřili svou sílu, nechali jsme se unášet proudem řeky, poznali obyvatele rybníka, zachránili protrženou přehradu a se štěstím jsme zdolali jez. Za všechnu prokázanou odvahu, sílu a znalosti jsme získali zlaté klíče od Čepelského rybníka. Už jsme si mysleli, že budeme muset odemknou rybník bez vodníka, když v tom se objevil na cestě k nám. Nesl si raneček a stěžoval si, že mu mořská, slaná voda smyla jeho vodnickou, zelenou barvu. Byl moc rád, že už je zpět a těšil se do svého rybníka. Dovedl nás na hráz, a tak jsme mu odemkli jeho starý domov. Teď bude mít jistě mnoho práce a bude dohánět, co zameškal. Přejeme mu, ať se mu tento rok daří vše, na co sáhne a budeme se těšit třeba na letní koupání.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Zajíčci