Policie ve školce

autor: | 10. května 2018

Návštěva policisty ve školceP1270224
Vyvrcholením dopravní výchovy ve školce je téměř každý rok návštěva příslušníka policie ČR Pavla Šlambory. Společně s ním si děti v pátek zopakovaly dopravní značky, světelné signály semaforu a také jak správně chodit přes přechod. A protože byly děti moc šikovné mohly si za odměnu prohlédnout a vyzkoušet neprůstřelnou vestu, policejní pouta a obušek, či světelný kužel na zastavení vozidel v noci. Dozvěděly se, jak se chovat v případě ohrožení a jaká nebezpečí mohou číhat od neznámých lidí. Na závěr dostaly ještě pravé policejní omalovánky, které si odnesly domů. A když jsme se v pátek kluků a holčiček zeptali čím se stanou, až budou velcí, většina z nich odpověděla, že policistou. Velký dík patří „fajn policajtovi“ Pavlovi za krásné páteční dopoledne.

Martina Foglová