Pohádkové dopoledne

autor: | 24. června 2019

O rozmazlené SněhurceIMG_20190620_093459
Ve čtvrtek 20. června 2019 si děti z dramatického kroužku (ZUŠ Doksy) připravily pro naše předškoláky představení „O rozmazlené Sněhurce.“ Po příchodu do kina na nás čekalo netradiční jeviště s krásnými kulisami ve foyer místního kina. Už samotný začátek nám naznačil, že pohádka bude tak „trošinku jiná.“ V jednom dalekém království se narodila holčička, které dali jméno Sněhurka. Sněhurka byla velmi krásná, ale pěkně rozmazlená. Každý den se ptala kouzelného zrcadla, kdo je nejkrásnější, nejhezčí a nejroztomilejší. Zrcadlo ji pokaždé s nechutí odpověděla, že ona. V den šestnáctých narozenin si už matka královna se Sněhurkou nevěděla rady a po poradě se zrcadlem poslala Sněhurku na výlet za trpaslíky. Když Sněhurka došla do jejich chaloupky, nebyli ještě ze své práce doma. Večer se trpaslíci unavení a hladoví vrátili do chaloupky, kde na ně čekalo nemilé překvapení. Sněhurka jim totiž vše snědla, vypila a ještě usnula v jejich postýlkách. Po probuzení na ni čekalo překvapení v podobě starostí o trpaslíky, vaření a uklízení. Během roku života v chaloupce se Sněhurka úplně změnila a stala se z ní starostlivá hospodyně, kterou měli všichni rádi. Princ, který projížděl kolem chaloupky, se do Sněhurky zamiloval a konala se veliká svatba.

Petra Synková