Podzimní plavání Berušek a Motýlků

autor: | 26. září 2018

Od šplouchání k plavání20180925_091158

První plavecké krůčky mají za sebou děti ze třídy Berušek a Motýlků. V úterý se totiž seznámily s vodníkem, který hlídá bazén v hotelu Bezděz ve Starých Splavech a jeho pomocnicemi rybičkami. A hned při první lekci jsme si s vodou pěkně vyhráli. Foukali jsme do ní brčkem i pusou, udělali kaluže a dupali v nich, až voda pěkně stříkala, hráli na vodu jako na piano i bubínek, jezdili na podvodním kole a učili se, jak se rukama malují na vodu srdíčka a kope nohama vodotrysk. Po celou dobu byly děti zabezpečené plaveckým páskem, kroužky, či podpůrnou rybičkou, takže rychle poznaly, že se vody nemusí bát, i když v bazénu nestačí, ale můžou si vodní hrátky užívat. A tak se už těšíme na další úterý, kdy se do bazénu zase vrátíme.

Martina Foglová