Po roce – týdenní pobyt v přírodě

autor: | 30. června 2014

Školka v přírodě – Frýdštejn u Malé Skályp1090997
Ozdravný pobyt se pro naše školkové a družinové děti stal příjemnou tradicí. Již několik let poslední školní týden odjíždíme na dlouhý několikadenní výlet. I letos jsme s přihlášenými dětmi vyrazili. Tentokrát jsme změnili místo pobytu a ze známé Pařezské Lhoty u Prachovských skal jsme se vypravili do méně známého místa Frýdštejna nedaleko Malé Skály. Děti byly nadšené nejen z místa, kde prozkoumávaly okolí, učily se orientovat v mapách a v turistických značkách, radost měly i z ubytování, které nabízelo útulné pokojíčky a venkovní hřiště pro spoustu sportovních či odpočinkových aktivit. Pro děti byl připraven pestrý a různorodý program na každý den i večer. Na slzičky a stýskání nebyl čas. Snažili jsme se docílit toho, aby si z týdenního pobytu mimo domov odvezli „účastníci zájezdu“ spoustu nových zážitků a vzpomínek jak na kamarády, tak i na nově objevená místa. Věřím, že se nám to podařilo, usuzuji tak z výroků některých dětí: „To byla nejlepší a nejhezčí škola v přírodě, kterou jsem kdy zažil…“ K tomu nám samozřejmě dopomohlo i počasí, které nám přálo a na turistické výšlapy bylo „jako dělané.“ A teď hurá na prázdniny a po nich se těšíme na příští rok, kdy opět vyrazíme za krásami naší země. Rádi s sebou vezmeme ještě více dětí, aby si s námi užili společné dobrodružné chvíle (bez rodičů). Věříme, že se pobyt vydaří tak skvěle, jako ten letošní.
Přejeme všem dětem i rodičům krásné a slunečné prázdniny.

Jana Líbalová