Pískohrátky u Berušek

autor: | 14. září 2015

Pískoviště ve tříděP1150037
Začalo září a s ním nový školní rok. Do naší třídy nastoupili noví kamarádi, kteří statečně zvládají své mnohdy první odloučení od maminek. Podzim už nám ťuká na okna svými prvními dešťovými kapičkami. Jeden takový zamračený pátek s deštíkem za oknem jsme smutně pozorovali zmoklou zahradu, na které si moc rádi hrajeme a bylo nám jasné, že dneska to ven prostě nejde. A tak jsme si vykouzlili pískoviště ve třídě. Se speciálně upraveným pískem jsme plácali bábovky, tvořili zvířátka, dinosaury, ponorky a hrady ještě s větším nadšením, než na pískovišti na zahradě. Uplakaný deštivý pátek děti rázem proměnily svým nadšením a smíchem v „super pátek“. Jen ten úklid ve třídě byl přece jen trošku náročnější, než na zahradě.

Martina Foglová