Pekelný pátek ve školce

autor: | 5. prosince 2014

Čert a Mikulášp1170636

Dnešní den byl plný očekávání, těšení, netrpělivosti, ale i obav, strachu a adrenalinu. Proč? Na svou každoroční obchůzku se i letos vydal sv. Mikuláš a opět s sebou vzal svého rohatého pomocníka. Naši školku má ve svém rajónu neposedný čert, který má rád veselé básničky, písničky o čertech a dovádivé tanečky. Ve všech třídách se s dětmi pořádně vydováděl. Na vše dohlížel důstojný a spravedlivý Mikuláš, který zlobivé děti pokáral domluvou a hodné pochválil. Všechny bez rozdílu obdaroval ovocem. Nezbednému čertovi ani tentokrát nedovolil odnést žádné hříšníky do pekla, i když by si to některé děti opravdu zasloužily. Snad na přes rok nebude  v knize hříchů tolik záznamů. Děti čertovi a Mikulášovi slibovaly téměř zázraky.

I. Moudrá